Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo Verebilirsiniz.

Ketojenik Diyet İle 2 Haftada 12 Kilo Verebilirsiniz.
28 Ocak 2023 22:06
144

Ketojenik diyet ile 2 haftada 12 kilo verebilmeniz mümkündür. Çünkü kilo vermede etkili bir diyet türü olduğundan dolayı istediğiniz kilo verme sayısına sorunsuz şekilde ulaşmamızı sağlar. Bu diyetin en önemli özelliğinden biri ise düşük karbonhidrat içermesidir.

Aynı zamanda yüksek oranda bir yağ alımı vardır. Diğer diyet türlerine oranla farklı olduğunu söylemek mümkündür. Haliyle karbonhidrattan yoksun olup diğer taraftan protein ağırlıklı bir şekilde beslenmeye başlayacaksınız.

 

Ketojenik diyeti, her bir diyette olduğu gibi zorlu yanlar barındırmış olduğunu söyleyebiliriz. Fakat kafanıza koyduysanız ve kısa süre içerisinde kilo vermek istiyorum diyorsanız o zaman bu diyetin tam size göre olacağını bilmelisiniz. Diyet çeşitleri arasından bakıldığı zaman ise son zamanda en sık uygulanan lardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Hatta ülkemizde bu diyeti uygulayan pek çok ünlülerin bile olduğunu söylemek isteriz.

Ketojenik Diyet Listesinde Neler Var?

Ketojenik diyet listesi içerisinde protein içeren besinler ağırlıklıdır. Öyle ki diyet listesini incelediğimiz zaman ise karbonhidrat içeren besinlerin yer almadığını görmekteyiz. Bu diyeti yapacak olanların aklına takılan sorulardan biri ne kadar sağlıklı olduğu konusu geliyor. Fakat her ne kadar protein açısından bir sınırlama durumu olmasa da karbonhidrattan yasaklı olmanız bir dengeleme yapacaktır. Bu durumda diyet yapacak olan kişiye sağlık yönünden bir olumsuzluk yaramayacaktır. Ketojenik diyette ne yenir diye sorgulayanlar için diyet listeniz içerisinde şunlar yer alacaktır:

 

  • İşlenmiş olan organik kırmızı, beyaz et çeşitleri
  • Süt ürünleri
  • Kuruyemişler
  • Sızma yağlar
  • Çilek, avokado, yaban mersini
  • Yeşillik
  • Şifalı bitkiler
  • Baharat

 

 

Diyeti yapacak olanlar yukarıda yer alan listedeki besinlere göre hareket etmeleri gerekecektir. Bu besinleri tüketme konusunda serbest olacaksınız.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

/aşaması da diyet yapacak olanların önemle durulması gereken konuların başında yer alıyor. Çünkü diyetin etki etmesi ve çok kısa bir süre içerisinde sonucu görmeniz açısından nasıl bir uygulama yapacak olduğunu bilmelisiniz. İlk olarak karbonhidratı unutun. Proteini dengede tutun. Bol miktarda su için. Makro takibi yapın. Ayrıca egzersizleri atlamayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.