En Doğru ve Güncel Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

En Doğru ve Güncel Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri
20 Ocak 2023 09:41
163

Biz sizler için evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz dudak dolgunlaştırma yöntemleri konusunu ele aldık ve sıraladık.

Kadınlar ne kadar güzel ve alımlı olsalar da, dolgun olmayan dudakları ile kendilerini kötü hissetmektedir. Dudaklar ne kadar dolgun olursa o kadar güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 

Evde Kendi Kendinize Nasıl Dudak Dolgunlaştırması Yapabilirsiniz?

 

Diş fırçası yöntemi ile dudak dolgunlaştırma:

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, hafifçe çok bastırmadan dudaklarınızı da fırçalayın. Bu işlemi yaparken diş fırçanızın ıslak olması önemlidir. Aksi halde dudaklarınız zarar görebilir. Bu hareket dudaklarınız da ki kan dolaşımını hızlandıracak böylece daha dolgun ve canlı dudaklara sahip olacaksınız. Ayrıca dudaklarınız da ki ölü derilerden de kurtulmuş olacaksınız. Bu dudak dolgunlaşatırma yöntemini, dişlerinizi her fırçaladığınız da uygulayabilir veya ruj sürmeden önce de diş fırçanızı ıslatarak da aynı işlemi yapabilirsiniz.

Peeling yöntemi ile dudak dolgunlaştırma:

İsteğe bağlı olarak her hangi bir yağın içerisine ( örn: Hindistancevizi yağı Avokado yağı Zeytinyağı Badem yağı Papatya yağı ) 1 çay kaşığı toz şeker ekleyip dudağınıza peeling yapın. Bu yöntem dudaklarınızı hem nemlendirecek hem de dolgun bir görünüm sağlayacaktır.

Lip balm yöntemi ile dudak dolgunlaştırma:

1 çay kaşığına hindistan cevizi yağını alın ve içine 2 damla nane yağı ekleyin ve dudaklarınıza uygulayın. Bu yöntemle nanenin mentolü sayesinde doğal olarak dudaklarınız dolgunlaşacak ve istediğiniz görüntüye sahip olacaksınız.

 

Diş macunu yöntemi ile dudak dolgunlaştırma:

Diş fırçasına az miktar da mentollü diş macunu alın ve dudaklarınızı 3 dakika boyunca çok fazla bastırmadan dudaklarınızı fırçalayın.

 

Bu yöntem de yine dudaklarınız da ki kan dolaşımını hızlandıracak ve mentollü diş macunu sayesinde de dudaklarınız dolgun bir görünüme sahip olacaktır.

Siz de bu , dudak dolgunlaştırma yöntemlerini düzenli bir şekilde uygularsanız, daha dolgun ve canlı dudaklara sahip olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.