Aktivite Ne Yapabilirim

Aktivite Ne Yapabilirim
19 Ocak 2023 15:33
0

Sıkıldığınızda, monotonluktan çıkmak isteyip ne yapacağınızı bulamadığınızda, kendinize yeni uğraşlar bulmak istediğinizde önerdiğim aktiviteleri yapabilirsiniz.

 

Aktivite Ne Yapabilirim?

 

 İşte 15 Maddede Yapabileceğiniz Aktiviteler.

 

1) İçinizde biriktirdiklerinizi, anlatmak isteyip de anlatamadıklarınızı, sizi yiyip bitiren ama elinizden hiçbir şey gelmeyen ve çıkmazda olduğunuz o olayı bomboş bir kağıda uzun uzun yazın. Yazdıkça hafiflediğinizi, yüklerinizden az da olsa arındığınızı, üzerinizdeki kara bulutlara biraz olsun güneşin yansıdığını hissedeceksiniz. Yazıp doldurduğunuz o kağıdı da ister yakın, ister yırtın ya da saklayın.

 

2) Kişisel gelişiminiz için, kendinize daha çok şeyler katmak için, kişisel gelişim kitapları okuyun. Böylelikle hem vaktinizi boşa harcamamış olacaksınız hem de bilgileneceksiniz.

 

3) Size iyi gelecek, adım atmanız için motive edecek, bazen de yalnız olmadığınızı hissettirecek filmler izleyin.

 

4) Yemek yapın. Böylece hem karnınızı hem de ruhunuzu doyuracaksınız. Çünkü yemek yapmak çoğu insanı rahatlatan ve iyi gelen bir eylemdir.

 

5) Temizlik yapın. Temizlik yaptıkça rahatladığınızı hissedeceksiniz. Çoğu terapistin rahatlatamadığı duygularınızı temizlik yapmak rahatlatabilir.

 

6) Giysi dolabınızı düzenleyin. Eminim ki giymediğiniz, küçülmüş veya eskimiş kıyafetlerinizi ayırdığınız zaman rahatladığını hissedeceksiniz. Topladığınız kıyafetleri yardım muhtaç birine verirseniz ruhen çok daha iyi hissedeceksiniz.

 

7) Çizgi roman okuyun. Hem zamanın hızlı geçmesini hem de verimli geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

8) Oyun oynayın. Aklınıza gelebilecek her türlü oyunu oynayabilirsiniz. Örneğin kutu oyunları, denge oyunları, zeka oyunları, fiziksel oyunlar vb.

 

9) Kitaplığınızı düzenleyin. Kitap okuyanlar bilir, kitaplık düzenlemek aşırı iyi gelen bir aktivitedir.

 

10) İlgi duyduğunuz ya da o yere çok gitmek istediğiniz ülkenin dilini öğrenmeye başlayın.

 

11) Bir şarkı seçin ve o şarkının sözlerinin ve melodisinin size ne hissettirdiğini yazın.

 

12) Değişik şov makyajları yapın. Ya da sanatınızı konuşturacak çizimli makyajlar yapın.

 

13) Tuval boyayın. Emin olun bunun için iyi bir ressam olmanıza gerek yok. Sadece içinizden geldiği gibi tuvale fırça darbeleri atın ve dilediğiniz renklerde bir resim oluşturun. Unutmayın, hayal gücünüzün erişemeyeceği hiçbir yer yok.

 

14) Şiir yazın. Şiirinizin konusunu siz belirleyin, ister iki satırlık ister beş satırlık olsun.

 

15) Meditasyon yapın. Eğer evrenin enerjisine inanıyorsanız evrene güzel enerjiler yollayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.